štvrtok 24. septembra 2015
Táák a jeseň je tu. Dúfam, že ste si všetci užili leto naplno ako ja atešíte sa na mrznutie pri čakaní na autobus a drkotanie zubami. Ale nieeee :D Jeseň je jedno čarokrásne obdobie, a keď ešte stále neviete prečo by ste si ju mali zamilovať, tu sú dôvody:
Aaaaaaand fall is here. Hope all of you have great summer as I, and lookin forward to freezing :D Noooo :D Fall is charming period of time, and If you don´t know whys to love autumn, here are some reasons:


1. Tá príroda

Nature


 Dlhé prechádzky v lese, kde počuť šuchotanie listov a vy sa nemôžte vynadívať na tie farby. Keď ešte cítite teplo slnečných lúčov a vy si to užívate tak akoby to bolo snáď naposledy.
Long walks in the woods or parks, where you can hear the rustle of leaves and there is so many colours. Even when you feel warm sunrays and you enjoy it like it is for the last time.


2. Horúca čokoláda/Čaj pri čítaní dobrej knihy/ 

Hot chocolate/Tea/Reading good books


Teším sa na večery strávené pri knihe so šálkou dobrého čaju alebo po vymrznutí von si nezabudnite dať horúcu čokoládu v nejakej malej romantickej kaviarničke :). No a nesmiete zabudnúť na zababušenie sa do deky s partnerom a pozrieť si nejaký dobrý horor :) Alebo skočiť do kina, na jeseň zvyknú bežať veľmi dobré filmy.
I am looking forward to evenings reading a good book or go out to romantic little coffee shop to get some hot chocolate:) Or get cozy at home and cover up myself with blanket and watch great horror movie :) Your partner can check out some good horror :) Tip na knihu: Storočný starček, ktorý vyskočil z okna a zmizol

3. DIY nápady (do it yourself - urob si sám)

Jeseň je skvelá príležitosť na  domáce dekoratívne nápady. V lese nazbierate šišky, listy, konáriky, kamienky a môžte tak rozvíjať svojho umeleckého ducha :)
Fall is a great opportunity for home DIY ideas . In the forest you collect pine cones , leaves , twigs , stones , and so you can develop your artistic spirit :)


4. Móda

Fashion

Obdobie jesene je snáď najkrajšie v oblasti módy. Nehodíte na seba len jeden kus oblečenia ale vrstvíte. Tričko s dlhým rukávom, pelerína/hrubý pletený sveter, kožená bunda, šál, klobúk, slnečné okuliare.
Fall is perhaps the most beautiful period of time in fashion. You can not wear only one piece of clothes but you wear some layers. Shirt with long sleeves + poncho /knitted sweater + leather jacket +  scarf + hat + sunglasses.

5. Podujatia

Events

Jeseň je bohatá na kultúrne vyžitie. Tak nezabudnite navštíviť to, čo vám vaše mesto ponúka :)
Napríklad Biela noc.
Fall is full of events(concerts and so on). Do not forget attend some events, that your town is givin you.

Ide o najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku.

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol.

Biela noc vznikla v Paríži v roku 2002. V roku 2013 ju navštívilo viac ako dva a pól milióna ľudí. Z Paríža sa počas niekoľkých rokov projekt rozšíril aj do miest ako New York, Los Angeles, Chicago, Miami, Santa Monica, Montreal, Toronto, Rím, Tel Aviv, Gaza, Jeruzalem, Madrid, Brusel, Riga, Bukurešť, Amsterdam, Brighton, Turín, Naples, Petrohrad, Košice a Bratislava.

Po piatich úspešných košických ročníkoch sa Biela noc rozširuje do hlavného mesta Slovenskej republiky spájajúc tak východ a západ krajiny súčasným umením.


6. Halloween

Kto by sa netešil navliecť sa do strašidelného kostýmu a robiť si pritom selfie? :D Na ebayi nájdete kopu doplnkov k halloweenským outfitom za pár eur a hneď budete hviezdou každej halloweenskej párty. A čo sa týka výrobe domácich dekorácií, najlepšie nápady nájdete na Pintereste:
Who would be not looking forward to put  the horror costume on and  do some selfies? :D You can find lot of accesorries or some parts of costumes on eBay for a few euros and you can go on some  Halloween party. Pinterest is great website where to find some ideas to decorate your house:
https://sk.pinterest.com/search/pins/?q=halloween%20decoration%20ideas&term_meta%5B%5D=halloween%7Ctyped&term_meta%5B%5D=decoration%7Ctyped&term_meta%5B%5D=ideas%7Ctyped&remove_refine=bucket%7Ctyped
xoxo, Patricia
Have a nice day

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára