nedeľa 4. októbra 2015Čaute! Vždy keď začne semester, v nedeľu večer alebo v pondelok ráno si nostalgicky zaspomínam na víkend. Čo ma potešilo, kde som bola, čo som zažila, videla, nové naučila, zjedla...Na tie menej príjemné veci sa snažím zabudnúť :D (pošmyknutie sa a spadnutie na zaprášenú cestu s notebookom, zabudnutý ISIC a tak nejak podobne :D). Pondelky sú najhoršie, to vie predsa každý. Aký ste mali víkend vy?
Neviem ako vám, ale mne sa víkend počíta už od piatka, kedže zvyknem mať piatky voľno. Tento deň sa snažím využiť naplno a niekam vypadnúť, či už do prírody alebo si zacvičiť (ako napríklad tento, keď sme sa vybrali na Bankov - článok FIT TOUR) alebo niekedy len tak vylihovať doma a načerpať nové sily. Sobotu som strávila na chate, kde som chytala lúče slnka, robila si nejakú prácu na notebooku, zbierala šišky na jesenné dekorácie, čítala si úžasnú knihu a strávila čas so starými rodičmi.
V sobotu večer sme sa boli pozrieť na Bielu noc v Košiciach.  O siedmej sme stihli vidieť zapálenie maratónského ohňa(otvorenie 92. ročníka MMM), videli množstvo svetelných a zvukových inštalácií a ochutnali dobré pivko v Tabačke a v Dobrých časoch.
No a kedže prvá októbrová nedeľa je spojená s Medzinárodným maratónom mieru, ktorý sa beží v Košiciach, nemohli sme si ho nechať ujsť. Počasie vyšlo na jednotku, atmosféra bola úžasná a môj veľký obdiv patrí všetkým tým ľudom, ktorý sa ho zúčastnili, či už na minimaratóne, polmaratóne alebo na tom veľkom. Vyžaduje si to veľa sebadisciplíny, sebazaprenia a prísnosti.
Víkend sme zakončili dobrou hodinou a pol v posilke a oddychom:)

ČO JE BIELA NOC?
Najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku.
Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol.
MMM
Maratón je v Košiciach organizovaný nepretržite od roku 1924. Je unikátny i tým, že na rozdiel od iných historických maratónov už od prvého ročníka striktne dodržiaval predpísanú vzdialenosť 42,195 km.
MINIMARATÓN – U. S. STEEL FAMILY RUN. Na nenáročnej, 4,2 km dlhej, trati začínali v minulosti mnohí, ktorí neskôr dokázali čeliť i väčším výzvam. Beh je určený pre rodiny s deťmi i športovcov, ktorí sa s pravidelným behaním ešte iba zoznamujú.


Hey guys! Every time when semester in college begins, on Sunday evening or Monday morning I try to nostalgically remember the weekend. Where I was, what I experienced, what I see, what new I ´ve learned, what new I´ve eat and so on... the less pleasant things I try to forgot: D ( falling on a dirt road with a laptop, forgotten ISIC and so on:D). Mondays are the worst days, am I right? (when my coffee need a coffee ugh...)
What was your weekend?
My weekend starts on Friday, because it is my first free day. On Friday I usually go to the nature (Look at FIT TOUR article) or do some work outs at gym or just staying in bed with good book and drinking some tea.
 Saturday I spent at the cottage, where I spend time chasing sun, doing some work on your laptop , collecting cones on autumn decoration, reading an amazing book,  talking with my great grandparents.
On Saturday evening we went to the White Night in Kosice. At seven pm we saw when the marathon  fire starts burning (it is opening of 92.)Košice Peace Marathon, saw the lot of of light sound installations and spent some time in Tabačka and Good times (great pubs in Košice! :)).
The first Sunday in October is associated with the Košice Peace Marathon, we went there. The weather was amazing, the atmosphere was great and  I admire all the people, who attended, whether Minimarathon, half-marathon or on the large. It requires a lot of self-discipline. I think it is amazing :)
Good weekend we finished half an hour in the gym and then relaxaing :)

WHAT IS WHITE NIGHT?
The biggest and most visited contemporary art festival in Slovakia.
White Night embodies the desire to (re)discover urban environment which is given a new dimension through art. A city is transformed into an interactive space whose usual nocturnal cycle ceases to exist for a few hours. Contemporary art breathes life into the city at night and the night thus becomes “white”.
White Night is a prestigious international art project aimed at bringing near to the general public not only contemporary art forms, but also untraditional, unknown and important spots of big European cities.

MMM 2015
The Marathon has been organized in Košice continuously since 1924. It is also unique and different from other historic marathons in that right from the very first edition it has strictly maintained the prescribed distance of 42.195 km.
HALF MARATHON

This always popular and well-liked discipline has been included in the Kosice Peace Marathon programme since 1994. Just three years later the IAAF World Half-marathon Championships were held on this course in Košice.
MINIMARATHON – U.S. STEEL FAMILY RUN

This easy, 4.2 km-long course was the starting-point in the past for many who have since gone on to successfully face greater challenges. This run is intended for families with children and for sportspeople who are just getting familiar with regular running.

http://www.kosicemarathon.com/
http://bielanoc.sk/umelci?c=ke&l=sk

Čo nosím
Leggins: Lidl
Tenisky: Nike Kaishi
Vesta: sekáč
Sveter: New Yorker

(Foto z internetu)

START of Minimarathon
 S minimaratónkou :)
With my cousin. She attend minimarathon 2015.
3...2...1...GO!
Čo nosím
Bunda : Tally Weijl
Sukňa: H&M
Tenisky: Nike Kaishi
Crop top: H&M
Vynikajúca zmrzlina z čerstvého ovocia(UGO)http://bielanoc.sk/umelci?c=ke&l=sk

May your coffee be strong and your Monday be short.

xoxo, PatriciaŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára