utorok 1. septembra 2015

Ahojte! 
V poslednom čase som nepridala žiaden článok, čo ma veľmi mrzí, ale skolila ma nejaká črevná viróza :/. V teplotách som sa zvíjala doma a dúfala, že to čoskoro prejde. Po minulotýždňovom pracovnom zhone to možno aj dobre padlo, oddýchnuť si, zregenerovať. Jedno pozitívum - prezrela som si všetky nové časti seriálov (Orange is the new black, 2 broke girls) a urobila som si domáci kávový peeling (viď nižšie).Cez víkend mi bolo lepšie, tak sme sa vybrali na chatu, trochu si oddýchnuť, načerpať nové sily a využiť posledné lúče slnka. Tých bolo teda dosť, to vám poviem, 35 stupňové horúčavy - tak to som radšej bola v tieni :D. Pred odchodom sme sa zastavili v pánskom holičstve KVP s názvom Holičstvo Barber a musím povedať, že je to najkrajšie holičstvo - kaderníctvo v akom som kedy bola. Počas čakania som si snáď ani nestihla všetko prezrieť a preskúmať. Musím tam prísť zasa :D. V strede trónila veľká motorka a sedela som na pohodlnej koženej lavici. Dýchalo to tam úžasnou atmosférou, milým prístupom personálu. Skúsený holiči - kaderníci vedeli vždy veľmi dobre poradiť a udržiavať konverzáciu. Ľudia odchádzali spokojní a vysmiaty.Článok o holičstve Barber tu:
Facebooková stránka:
https://www.facebook.com/holicstvobarber

Hi!
In last couple of days, I didn´t write any article because I was sooo sick :/. I was at home in pain in my stomach and have high temperature:(. I feel sooo terrible. I was hoping that this bad disease won´t be last too long. After busy week in work I need time to regenarate. One positive thing - I watched all the new parts of a TV serials :)(Orange is the new black, 2 Broke girls) and I made a homemade coffee scrub (see below). Last weekend I was feeling much better so we went outside of town to the nature(in our cottage). I need a little rest, recharge my energy and enjoy last couple of sunny days. There was 35 degree heat (95 °F) - it was too much. I almost can not breath. Well, I was rather be under the tree somewhere the sun doesn´t reach us :D. Before leaving town we stopped in the men's barber called Barber Holičstvo. I have to say it was the most beautiful Barber - Hair salon in which I´ve ever been. While I was waiting for Tibko´s cut I had not have any chance to see every detial. There were some good pictures on walls and so on. I have to go in this amazing place again (even it is men´s hairdresser:D. In the middle of the floor was big motorcykle and  I was sitting on a comfortable leather bench. There was an amazing atmosphere, nice attitude of the staff. Experienced barbers - hairdressers say always very good advice and they were good in conversation with costumers. People went from there with smiles on their faces.

Tibor v kresle :D
Oddych na chate

Včera som si vrámci oddychu urobila domáci peeling. Chystám sa na dovolenku pri mori, a preto tento týždeň pripravujem pokožku a telo na slanú vodu a teplé počasie. Peeling som použila na celé telo.
Yesterday I made ​​a home scrub. In next week I am going on vacation by the sea, so I want to prepare my skin to salt water and warm weather. I used to scrub the entire body.
Budeme potrebovať:
Prázdny uzavierateľný téglik - ja som mala z kokosového body butter na telo z Lidla
Odstatú kávu
Kokosový olej
Hnedý cukor (ja som bohužiaľ mala len ten klasický)
Olivový olej
Môže byť aj avokádový olej
Lyžičku

We will need:
Empty resealable jar - I had an empty one from the coconut body butter (Lidl)
Used coffee
Coconut oil
Brown sugar ( I unfortunately only had the classic one)
Olive oil
It may also be and avocado oil
spoon

Postup:
Kávu zalejeme vriacou vodou, necháme odstáť. Cez sitko scedíme, nalejeme do téglika. Pridáme dve(tri) veľké lyžice kokosového oleja, tri lyžice cukru, jednu čajovú lyžičku olivového oleja a zamiešame. Hodíme do chladničky stuhnúť. Po čase doplňujeme.
Telový peeling sa odporúča raz do týždňa . Odstráni odumreté bunky a ten doma vyrobený zároveň vyživí pokožku bez chemických prídavkov a konzervantov.
Peelingové zložky (cukor,káva) odstraňujú odumreté bunky, zatiaľ čo oleje(kokosový,arganový,olivový), prípadne iné prípravky pôsobia ako vyživujúca zložka.

Prečo káva?
Káva je jedným z najlepších prostriedkov v boji s pomarančovou kožou. Keďže je skvelým diuretikum, pomáha rýchlejšie a viac vylučovať vodu z tela. Okrem iného tiež pôsobí na lymfatický systém a pomáha telu zbaviť sa toxických látok.
Prečo kokosový olej?
Pozitívny účinok má na strie a ekzémy. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov v podobe vitamínov A, C a E, ktoré bránia starnutiu pokožky. Je vysoko efektívny pri hojení a odstraňovaní pečeňových škvŕn, vrások a jaziev. 
Prečo olivový olej?
Olivový olej v sebe ukrýva cenné látky, vďaka ktorým budete zdravá znútra a krásna navonok. Je bohatým zdrojom vitamínu E a mastných kyselín, ktoré účinne vyživujú, hydratujú a chránia pleť. Má nezameniteľné miesto v boji proti starnutiu pleti – stimuluje proces jej obnovy, zjemňuje vrásky a predchádza vzniku nových. 

Why coffee ?
Coffee is one of the best resources in the fight with cellulite skin. Since it is an excellent diuretic, helps faster and excrete more water from the body. Besides that it  also affects the lymphatic system and helps the body get rid of toxic substances.
Why Coconut Oil?
It has a positive effect on stretch marks and eczema . It contains large amounts of antioxidant in the form of vitamin A , C and E that prevent skin aging. It is highly effective in healing removing liver spots, wrinkles and scars.
Why olive oil ?
It is a rich source of vitamin E and fatty acids that effectively nourish, hydrate and protects the skin . It has an unmistakable place in the anti-aging skin - stimulates the process to renew it , smoothes wrinkles prevents new ones.

xoxo, Patricia

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára